Sąd

Rozwód należy do jednych z najtrudniejszych, a często również najbardziej traumatycznych przeżyć w życiu człowieka. Choć zdarza się, że sprawy rozwodowe mają szybki i bezproblemowy przebieg, to jednak równie często między jeszcze do niedawna szczęśliwymi małżonkami toczy się prawdziwa batalia. Sytuacja komplikuje się dodatkowo w przypadku podziału majątku, orzeczenia winy oraz ustalenia zasad opieki nad dziećmi i wysokości ewentualnych alimentów. W tym trudnym czasie nie warto działać w pojedynkę. Przekonaj się, dlaczego skorzystanie z usług prawnika podczas sprawy rozwodowej to dobry pomysł.

Obiektywne podejście do sprawy i postępowanie bez emocji

Emocje są najgorszym doradcą podczas sprawy rozwodowej, dlatego właśnie warto zaufać fachowej pomocy adwokata. W przeciwieństwie do rozwodzących się małżonków będzie w stanie obiektywnie ocenić sytuację, ponieważ nie jest zaangażowany emocjonalnie. Pomoże sporządzić dobry pozew rozwodowy, doradzi podczas postępowania, a niejednokrotnie ostudzi chęć pochopnego działania. Może również przekazać cenne rady dotyczące tego, co wolno, a czego powinno się unikać w okresie trwania sprawy rozwodowej. Dobry adwokat może być twoim największym sprzymierzeńcem.

Szybszy koniec sprawy rozwodowej

Większość osób składających pozew marzy o jak najszybszym oficjalnym zakończeniu małżeństwa. Nie oznacza to jednak, że drugiej stronie zależy dokładnie na tym samym. Dobry adwokat już dzięki samemu pozwowi może sprawić, że postępowanie zakończy się szybciej niż w przypadku samodzielnie przygotowanego wniosku, który może zawierać błędy lub braki formalne opóźniające ogłoszenie daty rozprawy.

Zaufaj profesjonaliście

Jeśli jedna ze stron zdecyduje się na pomoc prawnika, a druga postanowi walczyć o swoje prawa samodzielnie, to jest niemalże na straconej pozycji. Coraz częściej zdarza się, że pomimo ewidentnej winy jednego z małżonków, pokrzywdzona strona przegrywa sprawę lub dochodzi do niekorzystnego podziału majątku lub opieki nad dziećmi. Wybór dobrego adwokata, który jest prawdziwym specjalistą w dziedzinie procesów rozwodowych, może pomóc w wygraniu nawet najtrudniejszej sprawy. Warto pamiętać, że rozwody bywają brutalne i małżonek może wyciągać na światło dzienne naprawdę nieprzyjemne szczegóły z życia swojego partnera. Doświadczony adwokat będzie jednak przygotowany na taką sytuację i będzie w stanie szybko zareagować.

Jeśli szukasz wsparcia zapraszamy na stronę https://kancelariabutny.pl/