zarządca nieruchomości

Zarządca nieruchomości i obsługa techniczna budynku – sprawdź, dlaczego warto!

    Budynki deweloperskie oraz bloki mieszkaniowe są obiektami najczęściej korzystającymi z usług zarządcy nieruchomości, czy obsługi technicznej budynku. Osoby odpowiedzialne za właściwy stan obiektu, a także dbające o części wspólne znajdują dla siebie zajęcie zarówno w dużych miastach, jak i wsiach położonych nawet kilkaset kilometrów od dużych metropolii. Okazuje się bowiem, że usługi wykonywane w ramach zarządzania nieruchomością są niezwykle przydatne dla mieszkańców lub właścicieli budynku.

Zarządzanie nieruchomością, czyli… co?

     Zanim wyznaczone zostaną szczegółowe korzyści z usług świadczonych przez zarządcę nieruchomości należy zapoznać się z zakresem jego obowiązków w ramach pracy. Poza kontrolowaniem ogólnej czystości i stanu technicznego budynku ma on za zadanie przygotowywać plany remontów, czuwać nad ich realizacją, czy zbierać oferty wykonawców. To również zarządca odpowiedzialny jest za odczytywanie liczników w nieruchomości, czy prowadzenie księgowości związanej z funkcjonowaniem obiektu. Po stronie zarządcy leży również przygotowywanie obowiązujących w budynku regulaminów, czy uchwał, które zgodne będą z obowiązującymi przepisami, a przede wszystkim – przestrzegane przez użytkowników nieruchomości.

Stan techniczny budynku pod kontrolą

     Bez wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za daną nieruchomość trudne byłoby także utrzymanie jej właściwego stanu technicznego. W ramach obsługi technicznej wykonywane są przeglądy budowlane, czy bieżące konserwacje. Mieszkańcy lub najemcy mogą również liczyć na drobne naprawy dokonywane w obiekcie, a także na działające przez całą dobę pogotowie lokatorskie. Wymienione czynności są o tyle ważne, że jedynie bieżące kontrolowanie stanu technicznego budynku może uchronić jego mieszkańców przed poważnymi awariami lub mandatami, nakładanymi w związku z brakiem aktualnych przeglądów instalacji lub ich niedostateczną sprawnością. Wart zapoznać się z oferta profesjonalnej firmy która wykonuje prace z powyższego zakresu https://www.nordhome.com.pl/oferta

Jedna usługa, dziesiątki korzyści

     Wykorzystywanie zewnętrznego zarządcy budynku zdejmuje z jego mieszkańców i najemców obowiązek samodzielnego troszczenia się o sprawy wspólnoty. Poza zauważaniem i usuwaniem bieżących awarii zadaniem zarządcy jest przygotowywanie długoterminowych planów remontowych, które dążyć mają do utrzymania nieruchomości w dobrym stanie technicznym. Usługodawcy zewnętrzni nie tylko dysponują odpowiednimi narzędziami do prowadzenia obsługi finansowo- księgowej obiektu, lecz także posiadają niezbędne doświadczenie, które pozwala im terminowo organizować przeglądy instalacji, czy dopełniać niezbędne formalności we współpracy z firmami remontowymi.