Opieka nad dziećmi

Gdy dwoje ludzi postanawia się rozejść, często towarzyszą temu duże emocje i napięcia. Choć część osób potrafi rozstać się w zgodzie, to niestety nadal wielu ludzi nie może dojść do porozumienia w sprawach rozwodowych. Najczęstszymi elementami sporów między rozwodzącymi się małżonkami jest podział majątku oraz kwestia opieki nad dziećmi. Majątek to wbrew pozorom nie tak duży problem – to tylko przedmioty, które nie mają uczuć. Możemy się o nie kłócić do woli, lub powierzyć prowadzenie sprawy kancelarii prawnej https://kancelariabutny.pl/ . Gorzej jest, gdy w grę wchodzi sprawa opieki nad dziećmi. Dzieci to bowiem żywe istoty, które niezależnie od wieku współodczuwają emocje swoich rodziców. Nie ważne więc, czy nasze dziecko ma cztery, czy dziesięć lat. Widok kłócących się ze sobą rodziców będzie dla niego bardzo bolesne, szczególnie, że to właśnie ono jest przedmiotem sporów.

Spróbujmy się dogadać

Niezwykle istotnym jest więc, by chociaż próbować dojść do porozumienia w kwestii tego, który z rodziców będzie zajmował się dzieckiem na stałe, a który tylko czasami. Do wyboru mamy różne opcje, od opieki naprzemiennej, po całkowite przejęcie opieki przez jednego z rodziców.

Opieka naprzemienna jest zazwyczaj formą pójścia na kompromis. Dziecko spędza kilka dni u jednego i kilka u drugiego z rodziców. Musimy jednak pamiętać, że taka sytuacja może być dla dziecka niewygodna i stresująca. Co chwilę musi ono pakować swoje rzeczy i przenosić się do innego mieszkania. Brak stabilizacji w codziennym życiu z pewnością odbije się niekorzystnie na jego poczuciu bezpieczeństwa i własnej wartości.

Pomoc kancelarii prawnej

Jeżeli sami nie potrafimy dojść do porozumienia, możemy zlecić rozwiązanie sytuacji profesjonalnej kancelarii prawnej. Ta przygotuje do sądu stosowny wniosek i to ostatecznie sędzia zadecyduje, jaka forma opieki będzie dla nas najlepsza. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie to ostateczność. Pomoc kancelarii prawnej i tak przyda się przy rozwodzie, ale w kwestii opieki nad dziećmi lepiej samemu dojść do porozumienia.